Licensed to Brother Rice High School

                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/8/2014 10:59 AM

                         Schack Invite 2014 - 1/4/2014                         

                                    Results                                    

 

Event 1  Boys 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

 -- Bloomfied Hills High School-D1  'A'                        X1:41.56  

     1) Hamburg, Pierce                 2) Richmond, RJ                   

     3) Gerndt, Zach 17                 4) Kemeny, Michael 16             

       20.46    29.13    27.35    24.62                                    

 -- Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                            X1:43.36  

     1) Youshao, Eric                   2) Bagans, James                  

     3) Momblanco, Noah                 4) Guttilla, Giorgio              

       23.81    27.79    27.05    24.71                                    

 -- Birmingham Brother Rice-D1  'A'                            X1:48.53  

     1) Luttmann, John                  2) Murrell, Jarrod                

     3) Israel, Ryan                    4) Lynch, Chris                   

                         30.46    27.14                                    

 -- Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                     X2:02.82  

     1) Schumaker, Jack                 2) Peterson, Peter                

     3) MacKillop, Sean                 4) Gusho, Zach                    

       26.98    35.81    33.03    27.00                                    

 -- Detroit Catholic Central-D1  'A'                                XDQ  

     1) Barron, Chris 14                2) Mills, Logan 15                

     3) Wagner, Zach 17                 4) Lilley, Driscoll 16            

       20.91    33.18    25.49    24.40                                    

 

Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

  1 Birmingham Brother Rice-D1  'A'                             1:43.35  

     1) Page, Riley                     2) McFarlen, Quin                 

     3) Zalinski, Jake                  4) Aguilar, Rudy                  

       26.82    29.31    24.58    22.64                                    

  2 Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                             1:45.98  

     1) Trunsky, Andrew                 2) Yang, Matthew                  

     3) Keoleian, Spencer               4) Reasoner, William              

       27.43    28.70    26.25    23.60                                    

  3 Detroit Catholic Central-D1  'A'                            1:47.18  

     1) Shanks, Simon 17                2) Connor, Andrew 15              

     3) Vela, Christopher 16            4) DeFore, Brandon 17             

       27.68    30.24    25.78    23.48                                    

  4 Bloomfied Hills High School-D1  'A'                         1:53.68  

     1) Davis, Tristan                  2) Varner, Chase 18               

     3) Salhaney, Mitchell 16           4) Hemsworth, Joshua 16           

       30.55    31.20    28.83    23.10                                    

  5 Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                      2:05.18  

     1) Perham, Joe                     2) Kaplan, Aaron                  

     3) Wan, Joseph                     4) Vico, Arthur                   

       35.22    33.08    30.17    26.71                                    

 

Event 3  Boys 200 Yard Medley Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

  1 Birmingham Brother Rice-D1  'A'                             1:37.58  

     1) Blinstrub, Mark                 2) Grady, Drew                    

     3) Kouvaris, Gust                  4) Powrie, Bobby                  

       24.84    27.94    22.77    22.03                                    

  2 Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                             1:41.07  

     1) Buccalo, Mitch                  2) DelGrosso, Giorgio             

     3) Guan, Andrew                    4) Tattrie, Nate                  

       25.65    27.94    24.33    23.15                                    

  3 Detroit Catholic Central-D1  'A'                            1:41.81  

     1) Walsh, Jack 16                  2) Long, Daniel 16                

     3) Spisak, Gavin 17                4) Arnold, Grayson 17             

       24.49    29.87    24.82    22.63                                    

  4 Bloomfied Hills High School-D1  'A'                         1:41.87  

     1) Garcia, Jordan                  2) Schihl, John                   

     3) Tuazon, Orion                   4) Lyuckx, Lane                   

       26.68    26.28    26.50    22.41                                    

  5 Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                      2:01.42  

     1) Wan, Wei Shun                   2) Pifer, Griffin                 

     3) Greenberger, Jon 18             4) Sherrod, Max                   

       32.51    34.78    28.18    25.95                                    

 

Event 4  Boys 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Olmsted, Patrick             Rice-D1                        1:52.83  

      25.77   28.86   29.39   28.81                                

  2 Loniewski, Matt           15 Catholic Central-D1            1:53.79  

      25.83   28.60   29.86   29.50                                

  3 Schneider, Ben               CK-MI                          1:56.11  

      26.19   29.38   30.21   30.33                                

  4 Woods, Blake                 Bloomfield-D1                  1:59.08  

      26.63   29.82   31.26   31.37                                

  5 Boyd, Jack                   Seaholm-D2                     2:15.74  

      29.73   33.81   36.35   35.85                                

 

Event 5  Boys 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Hosea, Brent                 Rice-D1                        1:47.44  

      24.98   27.43   27.98   27.05                                

  2 Trunsky, Andrew              CK-MI                          1:51.81  

      26.22   28.47   28.73   28.39                                

  3 Robinson, Neil            18 Catholic Central-D1            1:52.89  

      25.94   28.37   29.23   29.35                                

  4 deSmet, Pierre               Bloomfield-D1                  1:53.46  

      26.16   28.17   29.44   29.69                                

  5 Remski, Connor            18 Seaholm-D2                     2:15.70  

      28.88   34.64   36.48   35.70                                

 

Event 6  Boys 200 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Krause, Joe                  Rice-D1                        1:43.76  

      24.23   26.54   26.45   26.54                                

  2 Walsh, Jack               16 Catholic Central-D1            1:46.50  

      24.78   27.20   27.41   27.11                                

  3 Guan, Andrew                 CK-MI                          1:50.72  

      25.97   28.59   28.40   27.76                                

  4 Tener, Will                  Bloomfield-D1                  1:52.06  

      26.07   28.80   29.14   28.05                                

  5 Hoeck, Ian                16 Seaholm-D2                     2:10.74  

      28.39   32.29   35.44   34.62                                

 

Event 7  Boys 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Aguilar, Rudy                Rice-D1                        2:04.60  

      26.17   32.68   37.45   28.30                                

  2 Long, Daniel              16 Catholic Central-D1            2:08.39  

      28.92   32.78   35.82   30.87                                

  3 Youshao, Eric                CK-MI                          2:15.12  

      28.93   33.96   39.44   32.79                                

  4 Threlkeld, Will              Bloomfield-D1                  2:18.48  

      29.42   34.60   42.43   32.03                                

  5 Wan, Joseph                  Seaholm-D2                     2:38.61  

      32.30   40.96   47.60   37.75                                

 

Event 8  Boys 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Zalinski, Jake               Rice-D1                        2:02.13  

      26.02   31.19   35.48   29.44                                

  2 DelGrosso, Giorgio           CK-MI                          2:08.21  

      27.93   33.21   35.92   31.15                                

  3 Garcia, Jordan               Bloomfield-D1                  2:10.39  

      27.31   31.88   40.67   30.53                                

  4 Vela, Christopher         16 Catholic Central-D1            2:11.59  

      27.45   32.77   40.54   30.83                                

  5 Pifer, Griffin               Seaholm-D2                     2:44.27  

      34.79   43.66   46.22   39.60                                

 

Event 9  Boys 200 Yard IM

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Buccalo, Mitch               CK-MI                          1:58.24  

      25.48   29.54   35.89   27.33                                

  2 Blinstrub, Mark              Rice-D1                        1:58.48  

      25.60   29.47   37.25   26.16                                

  3 Shanks, Simon             17 Catholic Central-D1            2:09.33  

      27.87   32.39   39.55   29.52                                

  4 Threlkeld, Max               Bloomfield-D1                  2:09.38  

      27.16   33.33   38.47   30.42                                

  5 Wan, Wei Shun                Seaholm-D2                     2:29.30  

      29.52   38.52   45.28   35.98                                

 

Event 10  Boys 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, RJ                 Bloomfield-D1                    33.13  

  2 Page, Dylan                  Rice-D1                          37.01  

  3 Lilley, Driscoll          16 Catholic Central-D1              44.15  

  4 Tattrie, Nate                CK-MI                            52.87  

 

Event 11  Boys 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Grady, Drew                  Rice-D1                          22.79  

  2 Brinkman, Colin           17 Catholic Central-D1              22.94  

  3 Yang, Matthew                CK-MI                            23.14  

  4 Lyuckx, Lane                 Bloomfield-D1                    23.23  

  5 Vico, Arthur                 Seaholm-D2                       27.14  

 

Event 12  Boys 50 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Kouvaris, Gust               Rice-D1                          21.89  

  2 Schihl, John                 Bloomfield-D1                    22.13  

  3 Misra, Frankie               CK-MI                            23.25  

  4 Arnold, Grayson           17 Catholic Central-D1              23.39  

  5 London, Noah                 Seaholm-D2                       26.99  

 

Event 13  Boys 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Connelly, Brendan            Catholic Central-D1              86.55  

 

Event 14  Boys 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Vance, Robert             14 Catholic Central-D1              99.15  

 

Event 15  Boys 1 mtr Diving

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Kirshenbaum, Jaron        16 Bloomfield-D1                   174.70  

  2 Aboud, Max                   Seaholm-D2                      158.15  

  3 Glover, Grant                CK-MI                           151.50  

  4 Pilzner, Trevor              Rice-D1                         126.00  

  5 McCliment, Connor            Catholic Central-D1             112.80  

 

Event 16  Boys 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Flores, Rodolfo              Rice-D1                          52.64  

      24.93   27.71                                                

  2 Wagner, Zach              17 Catholic Central-D1              58.31  

      26.85   31.46                                                

  3 Keoleian, Spencer            CK-MI                            59.83  

      27.40   32.43                                                

  4 Gerndt, Zach              17 Bloomfield-D1                  1:02.96  

      28.19   34.77                                                

  5 O'Brien, Patrick             Seaholm-D2                     1:07.03  

      29.54   37.49                                                

 

Event 17  Boys 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Kouvaris, Gust               Rice-D1                          52.81  

      24.89   27.92                                                

  2 Guttilla, Alessandro         CK-MI                            56.44  

      26.37   30.07                                                

  3 Spisak, Gavin             17 Catholic Central-D1              57.77  

      26.38   31.39                                                

  4 Tuazon, Orion                Bloomfield-D1                  1:01.07  

      27.58   33.49                                                

  5 Sherrod, Max                 Seaholm-D2                     1:06.50  

      30.55   35.95                                                

 

Event 18  Boys 100 Yard Butterfly

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Guan, Andrew                 CK-MI                            53.91  

      26.37   27.54                                                

  2 Zalinski, Jake               Rice-D1                          54.08  

      25.86   28.22                                                

  3 Vela, Christopher         16 Catholic Central-D1              58.29  

      26.91   31.38                                                

  4 Greenberger, Jon          18 Seaholm-D2                     1:03.70  

      29.28   34.42                                                

  5 Salhaney, Mitchell        16 Bloomfield-D1                  1:10.86  

      29.96   40.90                                                

 

Event 19  Boys 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Loniewski, Matt           15 Catholic Central-D1              52.63  

      25.34   27.29                                                

  2 Page, Dylan                  Rice-D1                          52.64  

      25.62   27.02                                                

  3 Hemsworth, Joshua         16 Bloomfield-D1                    53.25  

      25.15   28.10                                                

  4 Guttilla, Giorgio            CK-MI                            56.61  

      26.81   29.80                                                

  5 Peterson, Peter              Seaholm-D2                     1:02.13  

      29.44   32.69                                                

 

Event 20  Boys 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Powrie, Bobby                Rice-D1                          48.96  

      24.21   24.75                                                

  2 Arnold, Grayson           17 Catholic Central-D1              51.25  

      24.52   26.73                                                

  3 Lyuckx, Lane                 Bloomfield-D1                    52.63  

      25.03   27.60                                                

  4 Tattrie, Nate                CK-MI                            53.13  

      25.48   27.65                                                

 

Event 21  Boys 100 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Krause, Joe                  Rice-D1                          47.56  

      22.85   24.71                                                

  2 Brinkman, Colin           17 Catholic Central-D1              50.12  

      24.53   25.59                                                

  3 Threlkeld, Max               Bloomfield-D1                    51.05  

      24.54   26.51                                                

  4 Misra, Frankie               CK-MI                            51.41  

      24.99   26.42                                                

  5 Fischer, Perry               Seaholm-D2                       55.45  

      26.15   29.30                                                

 

Event 22  Boys 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Olmsted, Patrick             Rice-D1                        5:03.42  

      27.43   30.41   31.22   31.71   31.72   29.63   30.47   30.77

      30.31   29.75                                                

  2 Reasoner, William            CK-MI                          5:12.15  

      26.89   29.35   31.18   31.24   31.63   31.64   32.37   33.00

      32.97   31.88                                                

  3 Woods, Blake                 Bloomfield-D1                  5:25.71  

      28.21   31.98   33.04   33.49   33.18   33.06   33.80   33.36

      33.06   32.53                                                

  4 Spisak, Gavin             17 Catholic Central-D1            5:40.63  

      27.55   31.34   33.68   35.06   35.31   35.65   35.67   35.93

      36.17   34.27                                                

 

Event 23  Boys 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Aguilar, Rudy                Rice-D1                        4:59.85  

      27.39   29.54   30.17   30.16   29.71   30.06   30.36   31.07

      31.20   30.19                                                

  2 Schneider, Ben               CK-MI                          5:11.06  

      27.33   30.22   30.90   31.95   31.34   31.88   32.22   31.94

      32.03   31.25                                                

  3 deSmet, Pierre               Bloomfield-D1                  5:22.54  

      30.14   32.59   33.63   33.38   32.90   33.08   32.76   32.56

      31.91   29.59                                                

  4 DeFore, Brandon           17 Catholic Central-D1            5:47.35  

      28.22   32.80   34.64   36.08   36.02   36.56   37.15   37.43

      36.23   32.22                                                

 

Event 24  Boys 500 Yard Freestyle

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Hosea, Brent                 Rice-D1                        4:46.93  

      25.81   28.55   29.02   28.82   28.95   29.37   29.40   29.24

      29.26   28.51                                                

  2 Guttilla, Alessandro         CK-MI                          5:06.73  

      28.54   30.42   30.76   30.51   31.14   31.35   31.97   31.73

      31.14   29.17                                                

  3 Tener, Will                  Bloomfield-D1                  5:06.83  

      28.33   30.92   31.28   30.91   30.97   31.44   31.69   31.40

      31.10   28.79                                                

  4 Bezzina, Ethan            15 Catholic Central-D1            5:16.65  

      28.16   30.58   31.31   32.02   32.04   32.52   32.91   32.90

      33.40   30.81                                                

  5 Perham, Joe                  Seaholm-D2                     6:19.64  

      32.04   35.97   37.49   38.62   39.40   39.17   38.92   39.10

      40.15   38.78                                                

 

Event 25  Boys 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

 -- Bloomfied Hills High School-D1  'A'                        X1:39.30  

     1) Gerndt, Zach 17                 2) Baczkowski, Joe 17             

     3) Kemeny, Michael 16              4) Tuazon, Orion                  

       24.60    25.74    24.66    24.30                                    

 -- Detroit Catholic Central-D1  'A'                           X1:43.21  

     1) Barron, Chris 14                2) Mekjian, Ethan 15              

     3) Wagner, Zach 17                 4) Kayden, Jeremy 16              

       27.18    25.40    25.39    25.24                                    

 -- Birmingham Brother Rice-D1  'A'                            X1:46.43  

     1) Edwards, Joe                    2) Fassett, Dennis                

     3) Israel, Ryan                    4) Biskup, Andrew                 

       24.84    27.35    28.72    25.52                                    

 -- Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                            X1:51.72  

     1) Woodbury, Mac                   2) Stevens, Noah                  

     3) Ritter, Carsten                 4) Libcke, Will                   

       27.40    26.83    28.39    29.10                                    

 -- Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                     X1:52.25  

     1) Bertollini, Dominic             2) Boyd, Jack                     

     3) Remski, Connor 18               4) Hoeck, Ian 16                  

       29.60    28.08    29.12    25.45                                    

 

Event 26  Boys 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

  1 Bloomfied Hills High School-D1  'A'                         1:36.36  

     1) Hemsworth, Joshua 16            2) Salhaney, Mitchell 16          

     3) Richmond, Will                  4) Tener, Will                    

       24.00    24.85    23.89    23.62                                    

  2 Birmingham Brother Rice-D1  'A'                             1:37.76  

     1) Page, Dylan                     2) Nodland, Chris                 

     3) Davis, Tom                      4) Hoppen, TJ                     

       24.31    23.80    24.67    24.98                                    

  3 Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                             1:39.15  

     1) Schneider, Ben                  2) Keoleian, Spencer              

     3) Reasoner, William               4) McLaughlan, Michael            

       24.37    25.44    24.90    24.44                                    

  4 Detroit Catholic Central-D1  'A'                            1:39.47  

     1) Lilley, Driscoll 16             2) Spisak, Gavin 17               

     3) DeFore, Brandon 17              4) Bezzina, Ethan 15              

       25.30    24.90    24.15    25.12                                    

  5 Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                      1:49.56  

     1) Wan, Joseph                     2) Peterson, Peter                

     3) Kaplan, Aaron                   4) Vico, Arthur                   

       26.79    27.72    27.82    27.23                                    

 

Event 27  Boys 200 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

  1 Birmingham Brother Rice-D1  'A'                             1:28.16  

     1) Kouvaris, Gust                  2) Blinstrub, Mark                

     3) Krause, Joe                     4) Powrie, Bobby                  

       22.11    22.13    21.42    22.50                                    

  2 Bloomfied Hills High School-D1  'A'                         1:30.59  

     1) Schihl, John                    2) deSmet, Pierre                 

     3) Threlkeld, Max                  4) Lyuckx, Lane                   

       22.15    23.02    22.69    22.73                                    

  3 Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                             1:32.85  

     1) Misra, Frankie                  2) Yang, Matthew                  

     3) Guttilla, Alessandro            4) Tattrie, Nate                  

       23.33    22.84    23.55    23.13                                    

  4 Detroit Catholic Central-D1  'A'                            1:34.43  

     1) Arnold, Grayson 17              2) Robinson, Neil 18              

     3) Loniewski, Matt 15              4) Brinkman, Colin 17             

       23.78    23.50    23.87    23.28                                    

  5 Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                      1:44.63  

     1) Fischer, Perry                  2) Sherrod, Max                   

     3) Wan, Wei Shun                   4) O'Brien, Patrick               

       25.45    26.75    26.41    26.02                                    

 

Event 28  Boys 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Robinson, Neil            18 Catholic Central-D1              58.60  

      28.79   29.81                                                

  2 Luttmann, John               Rice-D1                        1:00.06  

      29.06   31.00                                                

  3 Youshao, Eric                CK-MI                          1:02.77  

      30.53   32.24                                                

  4 Davis, Tristan               Bloomfield-D1                  1:04.60  

      31.70   32.90                                                

  5 Schumaker, Jack              Seaholm-D2                     1:18.22  

      37.85   40.37                                                

 

Event 29  Boys 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Shanks, Simon             17 Catholic Central-D1              57.88  

      28.15   29.73                                                

  2 Trunsky, Andrew              CK-MI                            58.81  

      28.61   30.20                                                

  3 Wilczewski, Mason            Rice-D1                        1:00.72  

      29.31   31.41                                                

  4 Hamburg, Pierce              Bloomfield-D1                  1:04.15  

      30.60   33.55                                                

  5 Gusho, Zach                  Seaholm-D2                     1:13.71  

      35.25   38.46                                                

 

Event 30  Boys 100 Yard Backstroke

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Walsh, Jack               16 Catholic Central-D1              52.65  

      25.65   27.00                                                

  2 Buccalo, Mitch               CK-MI                            55.53  

      27.23   28.30                                                

  3 Page, Riley                  Rice-D1                          57.23  

      27.92   29.31                                                

  4 Garcia, Jordan               Bloomfield-D1                    57.83  

      27.86   29.97                                                

  5 London, Noah                 Seaholm-D2                     1:15.13  

      36.17   38.96                                                

 

Event 31  Boys 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Richmond, RJ                 Bloomfield-D1                  1:05.89  

      30.58   35.31                                                

  2 Murrell, Jarrod              Rice-D1                        1:09.85  

      33.15   36.70                                                

  3 Mills, Logan              15 Catholic Central-D1            1:13.99  

      34.28   39.71                                                

  4 Bertollini, Dominic          Seaholm-D2                     1:33.83  

      43.47   50.36                                                

 

Event 32  Boys 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 McFarlen, Quin               Rice-D1                        1:04.72  

      30.46   34.26                                                

  2 Yang, Matthew                CK-MI                          1:04.88  

      30.70   34.18                                                

  3 Connor, Andrew            15 Catholic Central-D1            1:07.06  

      31.14   35.92                                                

  4 Varner, Chase             18 Bloomfield-D1                  1:10.87  

      32.48   38.39                                                

  5 MacKillop, Sean              Seaholm-D2                     1:16.44  

      35.89   40.55                                                

 

Event 33  Boys 100 Yard Breaststroke

===============================================================================

    Name                     Age School                           Finals        

===============================================================================

  1 Schihl, John                 Bloomfield-D1                    58.33  

      27.60   30.73                                                

  2 Grady, Drew                  Rice-D1                        1:00.70  

      28.62   32.08                                                

  3 DelGrosso, Giorgio           CK-MI                          1:01.50  

      29.24   32.26                                                

  4 Long, Daniel              16 Catholic Central-D1            1:04.95  

      30.51   34.44                                                

  5 Kaplan, Aaron                Seaholm-D2                     1:14.54  

      34.86   39.68                                                

 

Event 34  Boys 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

 -- Bloomfied Hills High School-D1  'A'                        X3:44.33  

     1) Baczkowski, Joe 17              2) Threlkeld, Will                

     3) Woods, Blake                    4) Richmond, Will                 

       28.05    58.32    25.97    55.85    24.80    53.40    26.72    56.76

 -- Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                            X3:45.52  

     1) Keoleian, Spencer               2) Youshao, Eric                  

     3) Guttilla, Giorgio               4) Momblanco, Noah                

       27.10    57.36    27.05    56.18    26.47    55.99    26.89    55.99

 -- Birmingham Brother Rice-D1  'A'                            X3:47.41  

     1) Biskup, Andrew                  2) Fassett, Dennis                

     3) Davis, Tom                      4) Wilczewski, Mason              

       27.51    57.89    28.57    59.41    26.25    55.05    26.08    55.06

 -- Detroit Catholic Central-D1  'A'                           X3:49.75  

     1) Barron, Chris 14                2) Kayden, Jeremy 16              

     3) Wagner, Zach 17                 4) Lilley, Driscoll 16            

       27.88    58.37    26.64    58.64    26.59    56.57    25.96    56.17

 -- Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                     X4:12.99  

     1) Boyd, Jack                      2) Gusho, Zach                    

     3) MacKillop, Sean                 4) Schumaker, Jack                

       29.43  1:01.71    30.66  1:03.89    31.56  1:05.63    29.34  1:01.76

 

Event 35  Boys 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

  1 Birmingham Brother Rice-D1  'A'                             3:28.37  

     1) Page, Dylan                     2) Nodland, Chris                 

     3) Zalinski, Jake                  4) Aguilar, Rudy                  

       25.42    52.41    25.34    53.18    24.74    51.28    24.36    51.50

  2 Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                             3:31.26  

     1) Schneider, Ben                  2) Reasoner, William              

     3) Trunsky, Andrew                 4) DelGrosso, Giorgio             

       25.29    52.91    25.42    53.73    24.60    51.17    25.03    53.45

  3 Detroit Catholic Central-D1  'A'                            3:36.31  

     1) Vela, Christopher 16            2) Bezzina, Ethan 15              

     3) DeFore, Brandon 17              4) Shanks, Simon 17               

       25.59    53.20    26.34    54.87    26.11    55.10    25.11    53.14

  4 Bloomfied Hills High School-D1  'A'                         3:36.54  

     1) Gerndt, Zach 17                 2) Kemeny, Michael 16             

     3) Hemsworth, Joshua 16            4) Tuazon, Orion                  

       25.71    54.28    26.44    55.98    24.50    52.82    25.37    53.46

  5 Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                      4:19.51  

     1) Remski, Connor 18               2) London, Noah                   

     3) Pifer, Griffin                  4) Perham, Joe                    

       30.29  1:04.96    29.56  1:03.07    30.17  1:04.61    30.66  1:06.87

 

Event 36  Boys 400 Yard Freestyle Relay

===============================================================================

    School                                                        Finals        

===============================================================================

  1 Birmingham Brother Rice-D1  'A'                             3:14.28  

     1) Hosea, Brent                    2) Powrie, Bobby                  

     3) Blinstrub, Mark                 4) Krause, Joe                    

       24.03    49.65    23.55    48.55    23.43    48.79    22.59    47.29

  2 Cranbrook Kingswood Men-MI  'A'                             3:19.81  

     1) Guan, Andrew                    2) Misra, Frankie                 

     3) Guttilla, Alessandro            4) Buccalo, Mitch                 

       24.11    49.68    23.90    50.13    24.22    50.68    23.58    49.32

  3 Detroit Catholic Central-D1  'A'                            3:24.49  

     1) Brinkman, Colin 17              2) Loniewski, Matt 15             

     3) Walsh, Jack 16                  4) Robinson, Neil 18              

       24.51    50.99    24.79    53.35    23.33    48.39    24.54    51.76

  4 Bloomfied Hills High School-D1  'A'                         3:25.08  

     1) Threlkeld, Max                  2) Tener, Will                    

     3) Garcia, Jordan                  4) deSmet, Pierre                 

       24.57    51.54    24.96    51.81    24.04    50.40    24.42    51.33

  5 Birmingham Seaholm High School-D2  'A'                      3:55.57  

     1) Greenberger, Jon 18             2) O'Brien, Patrick               

     3) Hoeck, Ian 16                   4) Fischer, Perry                 

       28.69  1:00.46    27.05    58.61    27.57    59.19    27.83    57.31

 

                    Men - Team Rankings - Through Event 36                     

 

  1. Birmingham Brother Rice             231   2. Detroit Catholic Central            169

  3. Cranbrook Kingswood Men             163   4. Bloomfied Hills High School         147

  5. Birmingham Seaholm High School       71